Aкција Покажимо свом месту колико га волимо

Еколошко удружење Зелено питање и часопис Чувари равнице у октобру су расписали конкурс под називом – Покажимо свом месту колико га волимо. Од укупно 94 школе, које су учествовале у овој акцији, ОШ „Јан Колар“ се нашла међу 16 школа, које су освојиле 3. место. При избору радова вредновале су се идеје, залагање, палета интересовања, број активности, уочавање проблема, предлог решења, начин презентације, креативност, иновативност и целокупан утисак. Школи је додељена захвалница за учествовање у овој акцији, дипломе, пет претплата на часопис Чувари равнице и пет књижица под називом – Еколошки речник у стиху. Песма Аните Проводовски, ученице 5.а  разреда објављена је у часопису Чувари равнице а Анита је добила књигу.