ШКОЛСКИ ЗЕЛЕНИ НОВИНАРИ

Еколошко удружење „ЗЕЛЕНО ПИТАЊЕ“ и часопис „ЧУВАРИ РАВНИЦЕ“ су и ове школске године, уз помоћ Републичког министарства културе и информисања и Управе за културу града Новог Сада, покренули акцију „ШКОЛСКИ ЗЕЛЕНИ ПРЕСС“. Активност ШКОЛСКИХ ЗЕЛЕНИХ НОВИНАРА је показала да постоји велико интересовање ученика и наставног особља да своју бригу за заштиту животне средине искажу кроз новинарске форме изражавања.

О томе говори учешће 93 школе са преко 300 ученичких радова, међу којима је рад и наших ученица Монике Алекси и Кармене Ковач, обе из 7.а разреда. Њихов рад „РЕЦИКЛИРАЊЕМ ДО ЛЕПШЕГ МЕСТА“ истакао се у категорији: 7. и 8. разред  - групни радови. Како су уредници истакли, сваки критеријум одабира успешнијих у једној великој и значајној дисциплини као што је заштита животне средине је исправан, јер свако својим деловањем у заштити животне средине је већ победник. Они су покушали да код свих радова процене идеју, труд, обим ангажовања, вештину уочавања проблема, предлог решавања, начин презентовања, креативност, иновативност и комплетан утисак.

Ученице су добиле дипломе за свој рад а школа је добила захвалницу за учешће.

Са ученицама су радиле Марина Мелих – наставница биологије и Тереза Трусина – наставница српског језика.

Тереза Трусина