Вршњачка едукација о превенцији насиља

Дана 30. новембра 2017. године у основној школи „Вук Караџић“ у Бачу је била реализована радионица у оквиру пројекта „Вршњачка едукација о превенцији насиља“, који је финансирао Покрајински секретаријат за спорт и омладину. Ученици седмог и осмог разреда наше школе су едуковали своје вршњаке из Бача уз помоћ занимљиве презентације, Форум театар и интерактивне радионице. У реализацији су учествовали следећи ученици: Мартин Малина, Рихард Кочонда, Павел Павлињи, Сара Гашпаровски, Мануела Стјепановић, Марина Сабо и Кармена Ковач. Ученике су припремали учитељице Ана Петраш, Ана Чапанда, Марија Шимудварац и психолог Кристина Ђурчиански. Ученици наше школе као и ученици из Бача су веома задовољни реализацијом овог пројекта. У другом полугодишту ћемо посетити и у пројекат укључити основну школу „Алекса Шантић“ из Вајске.